Údržba AZS

 

Údržba Automatického Zavlažovacího Systému spočívá v jarním spuštění a podzimním zazimování  systému.

Do pravidelné péče o Váš automatický zavlažovací systém patří podzimní zazimování systému. Automatické zavlažovací systémy nejsou odolné proti mrazu. Nízké zimní teploty by mohly lehce celou strukturu poškodit. Plastové potrubní rozvody jsou umístěny většinou 20-30 cm pod trávníkem, nejsou tedy v nezámrzné hloubce. Proto se každoročně provádí zazimovací proces.

 

Jarní spuštění

Spočívá v zavodnění závlahového systému a kontrole jeho funkcí. Po zapojení se  musí  zkontrolovat  funkce všech postřikovačů i dalších komponent. Mimo systém vyzkoušíme správnost chodu  čerpadla  a  prověříme  elektrické  komponenty. Aktivujeme srážkový senzor ,provedeme kontrolu a vyčištění filtru.


Zazimování

K samovolnému vypuštění vody většinou nedojde. Jediný způsob je profouknutí závlahy stlačeným vzduchem za použití kompresoru nebo tlakové pumpy. Kompresor jednoduše připojíme k vypouštěcímu ventilu a  zavřeme  hlavní uzávěr vody.

Spustíme libovolnou sekci a výsledkem by měl být pokles zbytkového tlaku až na nulu. Následně spustíme  kompresor, kde musí být tlak 3 - 3,5 barů. Poté spouštíme jednotlivé sekce ,které se začnou odvodňovat.Tento cyklus na jednotlivé sekci opakujeme několikrát po sobě,dokud si nebudeme jisti,že je systém řádně vypuštěn.

Následně vypneme řídící jednotku a provedeme úschovu srážkového čidla.

 

Servis

Servis u našich zákazníků provádíme v případě potřeby celoročně. Ať už je na vině chyba z naší strany nebo zákazníka.Nezáleží, zda-li je systém v záruční,nebo pozáruční době.

Při pravidelné údržbě AZS naší firmou, dáváme prodlouženou záruku na sestavu 3 roky!

Jak mít celoroční údržbu zavlažovacího systému zdarma?

V případě realizace zavlažovacího systému na Vaše doporučení získáte celoroční údržbu AZS zdarma.(Jarní spuštění  a zazimování zavlažovacího systému)

Rychlý kontakt
Petr Král
Adresa:   Praha i celá ČR
Email: kral@centrumzahrad.cz

tel: 774 999 005

Profesionální certifikovaná firma pro zavlažování Hunter

Kácení stromů, rizikové kácení
Nebezpečí , které z této práce vychází,nesmí podceňovat laik ani profesionál. Časté úrazy při této činnosti je jedním z důvodů, proč by měla být tato práce prováděna výhradně zkušenými a vyškolenými profesionály. Stačí zapátrat v paměti a spoustu z Vás si vzpomene minimálně na jeden případ, kdy si někdo chtěl uříznout jen větev nad chatou a skončilo při nejlepším pádem na zem nebo dírou ve střeše.


fotka
Všechna práva vyhrazena © www.zavlazovaci-systemy.org 2011